Bendruomeniškumą ugdome keliaudami

2017 m. liepos 7–8 dienomis aktyviausi Pažagienių bendruomenės nariai vyko į Ventspilį. Aplankyti Latviją pasirinkome dėl kelių priežasčių: norėjome pasisemti patirties rengiant ir tvarkant gėlynus, vaikų žaidimų aikšteles, keliavome istoriniais takais.

Pakeliui aplankėme krepšinio muziejų Joniškyje, grožėjomės Linkuvos bendruomenės puoselėjamomis erdvėmis.

Latvijoje vaikščiojome Tervetės gamtos parke, džiaugėmės aplankę Livonijos ordino mūrinės pilies griuvėsius Duobelėje (pilis buvo pastatyta 1335–1359 m. žiemgalių medinės pilies vietoje. Joje buvo gyvenama iki 1730 metų).

Aplankėme ir Kuldygą – tai Kuržemės sostinė, dažnai vadinama „Latvijos Venecija“, kurioje upelis vingiuoja per kiemus ir net miesto gatvėse galima sugauti upėtakių. Tai vienas gražiausių miestelių Latvijoje.

Neišdildomą įspūdį paliko Riežupės regioninio parko smėlio urvai, kuriais klaidžiojome požeminiu 460 metrų ilgio tuneliu, jo labirintai, kaip pasakojama, turi keistų galių.

Kelionės tikslas – Ventspilis, miestas, išsaugojęs praeitį, turintis įspūdingą senamiestį. Grožėjomės nuostabiu pajūriu, stebėjome saulėlydį, aplankėme Pietinį molą, keliavome Džiunglių ir Inkarų takais, plaukiojome laivu.

Daug pamatėme, sužinojome, bendravome vieni su kitais, kūrėme ateities planus.

Kaimo bendruomenės „Pažagieniai“ valdybos narė Sigita Jasiūnienė

Dalintis: