Pažagieniečių kelionė į Druskininkus

Kaimo bendruomenės „Pažagieniai“  tradicija – vasarą vykti į ekskursiją. Keliaudami ne tik aplankome gražiausias Lietuvos vietas, bet ir turime galimybę geriau pažinti vieni kitus, kartu smagiai leisti laisvalaikį. 2020 m. liepos 20–21 d. vykome į Druskininkus. Tai vienas gražiausių Lietuvos kurortinių miestų.  Turėjome įspūdingą ekskursiją po miestą, pasivaikščiojome Nemuno bei  Druskonio ežero pakrantėmis. Vieninteliu Lietuvoje esančiu lynų keltuvu kėlėmės į kitą Nemuno pusę. Iš paukščio skrydžio grožėjomės atsiveriančia miesto panorama, plaukiojome laiveliais Nemuno upe. Vakare pramogavome „AQUA“  vandens parke.

Kitą dieną kopėme į Liškiavos piliakalnį, kuris dar vadinamas  Raganos mūru, vykome į  Liškiavos kaimą, apžiūrėjome  Švč. Trejybės bažnyčios ir vienuolyno ansamblį, 19 a. pastatytą varpinę, gėrėjomės dailės paminklais, išlikusiais bažnyčios viduje.

Aplankėme ir Grūto parke įsikūrusį Sovietinių skulptūrų muziejų, apžiūrėjome sovietmečio skulptūras, neišdildomą įspūdį paliko mažasis zoologijos sodas.

Šiek tiek pavargę grįžome į namus, tačiau nuovargis buvo malonus, nes laikas, kurį praleidome kelionėje,  praskaidrino kasdienybę, daug naujo sužinojome apie Druskininkų kraštą.

Kelionė iš dalies finansuota Panevėžio rajono savivaldybės projekto lėšomis.

Kaimo bendruomenės „Pažagieniai“ narė Sigita Jasiūnienė


Dalintis: