Bendruomeniškumas – sveiki ir aktyvūs žmonės

2015 m. vasario mėn. atsinaujinusi Panevėžio rajono kaimo bendruomenės „Pažagieniai” valdyba pradėjo savo veiklą. Pirmasis bendruomenės projektas „Bendruomeniškumas – sveiki ir aktyvūs žmonės” buvo vykdomas gegužės-lapkričio mėn. Tai Kūno kultūros ir sporto departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės finansuojamas projektasSportuojanti bendruomenė“.

Naujoji bendruomenės valdyba išsikėlė tikslą – aktyvinti Pažagienių bendruomenės gyventojus, stiprinti bendruomeniškumą, organizuoti sportines veiklas. Kadangi bendruomenė neturi nei sporto salės, nei aikštyno, nusprendėme organizuoti kitokias sportines veiklas.

Pirmasis projekto renginys – žygis baidarėmis Sanžilės ir Nevėžio upėmis. Į šį žygį kvietėme bendruomenės valdybos ir aktyviausius bendruomenės narius su šeimomis. Išvyka buvo puiki: nemažai sužinojome apie savo kraštą, poilsiavome ant upės kranto šalia Naujamiesčio, grožėjomės tvarkomomis upių pakrantėmis, žygį baigėme ties Vadaktėliais. Namo grįžome pavargę, bet kupini įspūdžių ir gerų emocijų.

Kita veikla – pilateso treniruotės. Net nesitikėjome, kad tiek moterų sudomins ši veikla. Tai ne tik sportas, bet ir bendravimas: pokalbiai, diskusijos ir kt.

Neliko pamirštas ir Pažagienių jaunimas. Pasipuošę naujais marškinėliais (su bendruomenės logotipu) vaikinai organizavo krepšinio 3×3 varžybas.

Lapkričio mėn. vyko treniruotės Panevėžio „Žemynos” progimnazijos baseine. Pažagieniuose gyvenančios šeimos liko patenkintos laiku, praleistu baseine.

Didžiausio gyventojų susidomėjimo sulaukėme paskelbę informaciją apie planuojamą išvyką į Upytę ir Krekenavą. Aplankėme Upytės amatų centrą, lankėmės Krekenavos regioniniame parke, Krekenavos Švenčiausios Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bazilikoje, Stumbryne. Kelionės metu ne tik lankėme įspūdingas mūsų rajono vietas, ne tik bendravome, bet ir sportavome…

Visas projekto veiklas su bendruomene aptarėme baigiamajame renginyje. Renginio metu pasidžiaugėme pasiektais tikslais, aptarėme problemas. Aktyviausius projekto dalyvius ir partnerius apdovanojome atminimo dovanėlėmis, renginio dalyviams koncertavo dainininkas Vaidas Dzežulskis.

O kas toliau??? Baigėsi tik projektas… veiklas sėkmingai tęsiame ir džiaugiamės, kad Pažagienių bendruomenėje gyvena aktyvūs, sportuojantys ir bendruomeniški žmonės.


Kaimo bendruomenė „Pažagieniai“ aktyviai dalyvauja projekte „Sportuojanti bendruomenė“. Projekto tikslas – sutelkti įvairaus amžiaus bendruomenės narius aktyviai ir sveiką gyvenseną stiprinančiai veiklai.

Saulėtą ir šiltą vasaros rytą Pažagienių kaimo bendruomenės valdybos nariai kartu su šeimomis išsiruošėme į žygį baidarėmis. Žygio metu daugiau sužinojome apie vandens turizmą Panevėžio rajone, apie naujai sutvarkytas Nevėžio upės pakrantes, patyrėme daug fizinių ir emocinių išbandymų. Su mažaisiais žygio dalyviais diskutavome apie Lietuvos istoriją, apie karalių Mindaugą, apie savo kraštą – Panevėžio rajoną.

Karštis nusekino Sanžilės upę, tad žygį pradėjome ne plaukdami, o brisdami upe. Įplaukę į Nevėžį pasijutome geriau ir beveik visą trasą galėjome įveikti irkluodami, tik menkos kliūtys paįvairino turistinį žygį. Staiga prapliupęs lietus išprausė visus žygio dalyvius, tačiau savo tikslą – Vadaktėlių kaimą – pasiekėme. Buvome šiek tiek pavargę, bet laimingi.

Supratome, kad kelionė baidarėmis – tai pati smagiausia pramoga vasarą. Ja mėgautis gali kiekvienas panorėjęs, jokio specialaus pasiruošimo nereikia. Svarbiausia noras ir gera nuotaika!

Kaimo bendruomenės „Pažagieniai“ valdybos narė Sigita

Dalintis: